نرم افزار آجیل و خشکبار

 

 

راهکارهای مدیریت فروشگاه قنادی و آجیل و خشکبار

 

راه کار ترازو + PC

این راهکار از ساده ترین راهکارهای نرم افزاری فروشگاهي می باشد که مناسب قنادی ها و آجیل و خشکبار فروشی ها است.

راه کار ترازو +pc  بدین گونه عمل می کند که سیستم های توزین و صدور فاکتور در کنار هم قرار گیرند  وپس از توزین صدور فاکتورتوسط نرم افزار فروشگاهی آریا انجام می شود . هر ترازو در کنار یک کامپیوتر قرار می گیرد و با زدن کلید کالای مورد نظر از روی منو کالا یا کیبورد ،کالای موردنظر انتخاب شده و وزن کالا از ترازو خوانده می شود. لازم به ذکر است  کالاهای بارکدی مثلا محصولی مثل یک بسته شکلات را میتوان با خواندن  بارکد به لیست کالاهای فاکتور فروش وزنی خود اضافه کرد وسپس صدور فاکتور را انجام داد .در خروجی چاپی که وجود دارد تمامی کالاها اعم از بارکدی  و وزنی به  لیست اضافه  می شود و جمع کل و شماره فاکتور صادر می شود . مشتری با در دست داشتن فاکتور از قسمت توزین به صندوق می رود و صندوق دار بارکد چاپ شده در انتهای فاکتور را با بارکدخوان خوانده و متوجه می شود فاکتور صادر شده ازکدام ترازوصادر شده و چه اقلامی دارد در نهایت بازدن کلید F8 فاکتور تسویه حساب شده و رسیدی به مشتری داده می شود که برچسب دریافت شده در آن پرینت شده است و با در دست داشتن فاکتور" دریافت شد" و رفتن به قسمت توزین مورد نظر و ارائه فاکتور می تواند کالای خود را تحویل بگیرید. درضمن اگر مشتری از قسمت توزین دو فاکتور در دست داشته باشد نرم افزار فروشگاهی آریا این قابلیت  را دارد که فاکتور را در یک قالب برده و برای هر قسمت رسید دریافت شده مجزا چاپ کند .

در این راهکار تمامی تغییر قیمت ها از سرور برنامه آریا انجام شده و ترازو فقط وظیفه توزین ( فرستادن وزن را به کامپیوتر ) را انجام می دهد.

 

راهکار ترازو دیبال و نرم افزار فروشگاهی آریا

در این راه کار ترازو های "دیبال" در قسمت های توزین فروشگاه قرار میگیرند و تمامی کالاهایی که در نرم افزار فروشگاهی آریا  تعریف شده اند با زدن یک کلید به ترازو انتقال داده  می شود. این عمل بدین منظورانجام می شود که کاربر وقت خود را صرف تعریف  کالا در ترازو و تغییر قیمت در ترازو نکند واین مکانیزم فروشگاهی بدین گونه است که ترازو داران فروشگاه با زدن کلیدها ی حافظه ترازو و گرفتن چاپ فاکتور آن ، رسیدی از ترازو دریافت می کنند که تمامی اقلام وزنی  و بارکدی در آن لیست شده و یک بارکد در انتهای آن فاکتور چاپ می شود و زمانی که مشتری به صندوق مراجعه  می کند و فاکتور خود را ارائه می دهد ،  صندوق دار با خواندن آن بارکد توسط بارکدخوان متصل به نرم افزار فروشگاهی آریا لیست  تمامی کالاها یی که از  ترازوی صادر کننده فیش چاپ می شود را متوجه می شود و بازدن کلید f8  فاکتور تسویه می شود و رسیدی با مزمون "دریافت شد" تولید می شود که این رسید شامل لیست اقلام خریداری شده و غرفه ای که آن را صادر کرده است می باشد و پس از تحویل فاکتور به غرفه موردنظر مشتری کالای خود را تحویل می گیرد .

در ضمن ترازو دیبال امکانی دیگر به نام چاپ لیبل را دارد در این امکان ترازو در حالت چاپ لیبل قرار میگیرد و کالاهایی را که میخواهیم از حالت وزنی به حالت عددی تبدیل کنیم را می توانیم توسط این ترازو بارکدی کنیم. مکانیزم بدین گونه است که کالا روی سینی ترازو قرار می گیرد و بازدن کلید آن کالا ، لیبلی چاپ می شود که در بر گیرنده نام کالا ،قیمت ،وزن و یک بارکد می باشد .بارکد تولید شده توسط ترازو را روی کالای خود می چسبانیم و از این به بعد کالاهای وزنی ما توسط همین بارکد فروش می رود .معمولا این عملیات از قبل انجام می شود (درانبار کالای فروشگاه  ) وسپس کالاهای بارکد دار در فروشگاه در معرض خرید مشتریان قرار می گیرند.

در این مکانیزم اگر تغییر قیمتی بوجود آید سیستم به صورت اتوماتیک قیمت را  روی ترازو ها اعمال می کند .

 

راهکار ترازو محک و نرم افزار فروشگاهی آریا

تمام موارد که در ترازو dibal  انجام می شود در این ترازو هم به همان گونه است به جز قسمت انتهای چاپ بارکد (چاپ لیبل کالا ) که این امکان توسط نرم افزار آریا انجام پذیر است .

 

راهکار ترازو وبارکد سطری ( پند صاایران metler ) و نرم افزار فروشگاهی آریا

 

در این راه کار این ترازو ها فقط امکان چاپ سطری بارکد را دارا می باشند. کالاها باید به صورت تکی در حافظه ترازو وارد شود و بعد از وارد شدن کالاها زمانی که  در غرفه مورد  نظر اقدام به فروش می کنید اگر در یک فاکتور 3 قلم کالا وجود داشته باشد 4 عدد بارکد چاپ می شود که 3 عدد از آن بارکدها برای 3 قلم ما بوده و یک بارکد ما برای جمع نهایی و کنترلی فاکتور خواهد بود. در این مکانیزم امکان خطا وجود دارد چون در زمانی که  صندوق فروش ما میخواهد بارکدها را بخواند شاید بارکدی را دوبار بخواند و یا اصلا هیچ بارکدی را نخواند ولی توجیه  اقتصادی این راهکارفروشگاهی نسبت به ترازو dibal  بیشتر است . 

 

سخت افزارهای مورد نیاز جهت اتوماسیون قنادی‌ها و فروشگاه‌های آجیل و خشکبار چیست؟

 

تاچ پوز فروشگاهی

پوزهای فروشگاهی لمسی و یا کامپیوتر های بدون کیس (ALL IN ONE) 

کامپیوترهای بدون کیس و یا پوزهای لمسی کامپیوتر هایی اطلاق می شود که فاقد کیس بوده، تمامی سخت افزار های دستگاه درون مانیتور قرار داده شده است. از اصلی ترین فواید استفاده از این سیستم ‌ها، مصرف انرژی بسیار پایین آن است. کامپیوتر های بدون کیس را با عنوان ALL In One و یا مخفف AIO می شناسند. این نوع دستگاه‌ بعلت یکپارچه بودن فضای بسیار اندکی را اشغال نموده و بسیار برای فروشگاه‌های آجیل و خشکبار و همچنین قنادی‌ها مناسب می باشد.

پرینتر حرارتی(پرینتر صدور فیش)

پرینتر حرارتی (پرینتر صدور فیش)، همانطور كه از نام آنها نيز مشخص است، براي چاپ، از حرارت استفاده مي كنند. در حقيقت اين پرينترها دستور چاپ خود را با اثر حرارت برروي كاغذهاي حرارتي اعمال مي كنند.

اين چاپگرها به دليل تكنولوژي خاص بكار رفته در آنها از قيمت پايه بالاتري برخوردار هستند و نسبت به ديگر پرينترها گرانتر هستند ولي، هزينه هاي جانبي آنها، بسيار پايين مي باشد و ديگر، نياز به تعويض تونر و يا شارژ كارتريج و ... نخواهند داشت كه اين امر موجب مقرون به صرفه بودن اين نوع از پرينترها و طول عمر بيشترشان شده است و در نتيجه براي استفاده در فروشگاهها و رستورانها بسيار مناسب هستند. همچنين از آنجايي كه اين نوع چاپگرها فيشهايي با عرض 80 ميليمتر چاپ مي كنند جهت ارائه فاکتور فروش به مشتریان بسیار کاربردی می باشند.

يكي ديگر از قابليتهاي اين چاپگرها، امكان استفاده از آنها در محيطهاي كاري مانند انبار مي باشد. زيرا به لحاظ سخت افزاري، طوري طراحي شده اند كه در مقابل رطوبت و گرد و غبار مقاوم تر از ديگر چاپگرها مي باشند واين امر يك مزيت عالي براي يك پرينتر محسوب مي شود.

 

ترازوی دیجیتال

 

استفاده از ترازو در فروشگاه‌های آجیل و خشکبار و همچنین قنادی‌ها امری اجتناب ناپذیر می باشد. سخت افزاری که امکان اتصال به نرم افزار آجیل و خشکبار آریا را بطور مستقیم و همچنین بصورت دستی داراست. نرم افزار فروش قنادی آریا قابلیت اتصال به انواع مختلف ترازوها از جمله ترازو لیبل پرینتردار رادین، ترازوی لیبل زن LS2 و LS6 صدر، ترازوهای صاایران و محک را داراست. 

 

کشوی پول

دلیل اصلی استفاده از کشوهای پول در قنادی ها و آجیل و خشکبارها بالا بردن امنیت دسترسی به وجه نقد می باشد. بعلت دارا بودن تعداد خانه های متعدد دسترسی به انواع مختلف پول نیز آسان‌تر خواهد بود و در نتیجه باعث سرعت عمل فروشندگان و همچنین ارائه بهتر خدمات به مشتریان می گردد. در نهایت برخی از این کشوها دارای محفظی برای نگه داری چک و یا چک های مسافرتی نیز می باشند.

 

اطلاعات تماس

    • ادرس:تهران - خیابان مطهری- خیابان علی اکبری - بعد از میرزای زینالی - پ 11- ط 3 واحد 7

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…